Co udělat, když nechce sex?

Může nám sakra vyschnout v ústech, když partner nechce sex nebo má na něj mnohem menší chuť než vy. Může to být krátkodobý problém související se stresem v práci. Třeba. Třeba ne.

Často za to může hektický denní rozvrh. Začíná to uspěchaným vstáváním, rozvoz do škol a školek, deadliny, brainstormingy a meetingy. Nedivte se, že po takovém dni najdete svou drahou polovičku vyčerpanou před televizí.

Období bez sexu = období sucha

Neschopnost milovat se se svým partnerem delší dobu můžeme označit jako období sucha. Každému se to za život občas stane. A nikde není řečeno jak dlouho bude trvat. Kdy to tzv. suché období začíná i u vás a kdy se ještě jedná o dočasný „výpadek“.

Co udělat, když odmítá sex?
Co udělat, když odmítá sex?

Zatímco krátká období bez sexu jsou běžná a obvykle se vyřeší sama, dlouhodobý a nevysvětlitelný nezájem o sex může být škodlivý pro vztah a celkovou pohodu obou partnerů. Může to vyvolat pocity frustrace a pochybnosti, jestli to není ten první krůček k manželství bez sexu.

Důvody, proč partner nechce sex, mohou být různé

Neexistuje žádný „metr“, který vám řekne, že už je období bez sexu příliš dlouhé. Samozřejmě, toto období závisí na spoustě proměnných:

 • Zda děti máte nebo ne,
 • věk dětí,
 • váš věk,
 • jak dlouho jste spolu,
 • jak často jste se milovali, když jste byli pořádně nažhavení.

Pokud období sucha způsobuje citelné napětí ve vztahu nebo podkopává důvěru jednoho nebo obou partnerů, je na čase podniknout kroky.

Bude to složité. Pokud nejste oba ochotni zapojit se do poctivé a otevřené komunikace, může jakákoli diskuse o nedostatku sexu vyvolat pocity viny, hněvu, viny nebo rozpaky. A řešení problému nenajdete.

Pokud to chcete vyřešit, musíte vždy společně. Nesmíte mít žádné předpoklady, proč váš partner nechce sex. Každým podezřením ho můžete zahnat do úzkých.

Příčiny vztahu bez sexu

Příčiny ztráty sexuálního zájmu mohou být různé:

 1. Stres,
 2. deprese,
 3. erektilní dysfunkce (ED),
 4. hormonální nerovnováha (třeba menopauza),
 5. bolesti genitálií (jako je vaginismus nebo balanitida),
 6. chronická nemoc,
 7. léky,
 8. drogy,
 9. nízká sebedůvěra
 10. a problémy se vztahem.

Seznam by mohl pokračovat dál a dál.

Takže i když vás může první napadnout, že váš partner má poměr, je gay nebo o vás ztratil zájem, buďte otevřeni všem možnostem.

Kromě toho je důležité rozlišovat mezi:

 • nízkým libidem (ztráta sexuální touhy),
 • hypoaktivní sexuální touhou (absence sexuální fantazie)
 • a sexuální dysfunkcí (neschopnost mít sex, obvykle doprovázená extrémními pocity viny).

Každé období bez sexu může mít fyzické a psychologické příčiny, ale jsou zcela odlišné v tom, jak se s nimi zachází. Pochopením rozdílu můžete k problému přistupovat objektivněji a vyhnout se mnoha emočním následkům.

Co dělat, když partner nechce sex a vy ano?

Když chcete s partnerem mluvit ohledně sexuálních problémů ve vztahu, vynechejte ložnici. Je to nejhorší místo, kde můžete hledat příčinu a řešení. Najděte netrální území, kde můžete být sami, v soukromí a nikdo vás nevyruší.

Buďte citlivý a neobviňujte. I když máte starosti, zkuste zjistit, co se doopravdy děje.

Partner nedokáže určit problém

Cítí váš partner stres v práci nebo se cítí neustále unavený? Hledejte řešení společně. Klidně vyhledejte lékařskou pomoc. Nestyďte se a navrhněte společnou terapii. Terapie může pomoci zvládnout stres a identifikovat depresi nebo úzkosti. Kromě toho budete na terapii spolu, i to vás může znovu sblížit.

Zajděte si k lékaři

Pokud váš partner neví, co způsobuje problém, ale uzná, že tu problém je, navrhněte prohlídku u lékaře. Nízké libido je často výsledkem nediagnostikovaného zdravotního stavu (jako je nízký testosteron, vysoký krevní tlak, hypotyreóza nebo diabetes) nebo vedlejším účinkem některých léků (jako jsou antidepresiva, antikoncepční tablety a některé léky prostaty).

Nechce komunikovat

Zkuste převzít odpovědnost a snažte se nebrat věci osobně. Nakonec se nejedná o selhání partnera. Musíte převzít řešení problému jako pár. Ujměte se vedení a navrhněte poradenství pro páry. Může se vám podařit posílení vztahu.

Máte pocit, že příčina leží zejména v nudě a všednosti? Nebojíte se navrhnout nevšední krok? Zkuste partnera vyburcovat pozvánkou do erotického podniku. Zkuste si dopřát společný zážitek v pražském privátu se silikonovými kráskami.

Nechce sex? Zkuste společný zážitek, při kterém se pobavíte.
Nechce sex? Zkuste společný zážitek, při kterém se pobavíte. Zdroj:privat.naughtyharbor.cz

Chce to čas a trpělivost

Udělejte si čas, buďte trpěliví a v případě potřeby vyhledejte radu, aby vaše sebevědomí zůstalo nepochroumané. Hodně zdaru!

Pomohl vám článek?

Podobné články

Chcete nechat komentář?