Co udělat s dětmi v karanténě? Tipy na uskladnění 😀

Jak pracovat z domova s ​​dětmi BEZ stresu? Ještě nás čeká pár společných týdnů pohromadě. Popravdě zatím nikdo nevíme, zda se společné dny ještě neprotáhnou. Přečtěte si osvěžující článek s tipy, jak si zařídit home office s dětmi na krku. Třeba vše znáte nebo bude něco nové. Každopádně vždy tu jsou tipy na uskladnění. Ne věcí, ale opravdu dětí. 😀

  • Rodiče se pořád ještě vyrovnávají s kombinací: péče o děti a práce z domova.
  • Přečtěte si osvěžující rady a těšte se na blížící se konec domácí karantény.
  • Zajistěte si zónu „nerušit“ a meditujte s dětmi.
  • Co udělat, když máte podezření na koronavirus?

Za pár týdnů budou školy opět otevřeny a mnoha rodičům skončí řehole jménem péče o děti a zároveň práce z domova. Na poslední společné dny pro vás máme tipy: Co udělat s dětmi v karanténě, s bonusem „tipy na uskladnění“. To kdybyste náhodou nevěděli kudy kam. 😀

Pokud máte v živé mysli pobýhající a hulákající děti po domě, zrovna když vyřizujte e-maily nebo máte call se šéfem a kolegy, zřejmě jste ještě nestanovaly některá pravidla.

Tipy na home office. Cíl: přežít děti

Rozdělte si den na dvě části

Vytvořte si s partnerem pevný harmonogram, který den rozdělí mezi dva rodiče do dvou nepřetržitých bloků, např. jeden z rodičů začne pracovat brzy ráno do oběda, druhý potom po obědě až do večera.

Řekněte dětem, co mají očekávat

Naplánujte si den, aby vaše děti věděly, co mají očekávat. Děti dobře reagují na pevně daný harmonogram, o který se pokuste i doma.

Škola vám pravděpodobně poskytne časový rozvrh, prvním úkolem je proměnit ho ve vizuální plán, kterého se mohou držet. Plánujete také časy na hraní, procházky a hovory se spolužáky ze třídy.

Vytvořte zónu „Nerušit“

Vytvořte si pracovní prostor doma a zajistěte, aby vaše děti pochopily, že v této zóně vás nesmí rušit. Pokud nemáte kancelářské prostory, vytvořte si je.

I kdyby to měl být kempingový stůl v ložnici. Udržujte oddělený prostor, jen tak se vám bude práce dařit.

Nemějte oběd před televizí

Během přestávky na oběd se vyhněte polehávání a posedávání na gauči a sledování televize s dětmi. Místo toho nechte děti, aby dělaly domácí práce, a aby zůstaly aktivní.

Nebo můžete cvičit společně, udělejte si pár dřepů. Chcete-li zvýšit srdeční frekvenci, nechte děti běžet nahoru a dolů po schodech.

Soutěže pro „mír a ticho“

Potřebujete asi hodinu na práci klidu a pohody? Připravte soutěže pro vaše děti. Můžete například slíbit vysoce žádoucí ocenění za mír a klid v celém bytě.

Nebo vymyslete zábavnější soutěž. Třeba kdo může udělat tu nejlepší pevnost z Lega. Nebo nakreslit nejlepší obrázek.

Procvičujte rodinné meditace

Domácí karanténa může být skvělá příležitost pro celou rodinu. Věnujte se všímavosti nebo meditaci, vědomě budujte vztahy, asertivitu a schopnost zůstat v klidu.

A na závěr tipy na uskladnění dětí

Home office a 3 znehybněné děti

Homeoffice

Zveřejnil(a) Přemysl Chochola dne Úterý 17. března 2020

Děti ve skříni

Prodej děti – dejte pozor, ať to nedopadne takto

via MEME

Kdy budou otevřeny vysoké školy?

Od 20. dubna 2020 jsou povoleny individuální aktivity v rámci studia na vysoké škole pro studenty v posledním ročníku studia, vždy do max. počtu 5 studentů a za splnění definovaných požadavků.

Individuální konzultace; individuální zkoušky, zejména státní závěrečné nebo státní rigorózní zkoušky, kterými se řádně ukončuje studium; individuální přítomnost při laboratorních, experimentálních, uměleckých a praktických aktivitách a praxích nebo klinické a praktické výuce, které jsou nezbytné pro dokončení bakalářského, magisterského nebo doktorského studia, popř. dokončení bakalářských, diplomových nebo disertačních prací); individuální návštěvy knihoven a studoven pro všechny ročníky za účelem pouze příjmu či odevzdání studijní literatury.

Od 27. dubna 2020 je pak povolení rozšířeno na individuální aktivity v rámci studia na vysoké škole i pro ostatní ročníky, vždy do max. počtu 5 studentů a za splnění definovaných požadavků.

Od června 2020 by při pozitivní situaci mělo být možné vykonávat přijímací zkoušky na vysokých školách.

Zdroj: https://koronavirus.mzcr.cz/uvolnovani-opatreni-co-a-kdy-mohu/

Pomohl vám článek?

Podobné články

Chcete nechat komentář?