Co udělat s volným časem?

V dnešní hektické době je velké štěstí, když máte trošku volného času. Raději než ho promarnit flákáním a lelkováním, dělejte něco, co vás zajímá. Přečtěte si seznam některých užitečných věcí, které můžete ve svém volném čase dělat.

Co můžete dělat ve volném čase?

Přeorganizujte svůj dům

Domov je místem, kde leží srdce. Udělejte si někdy čas a dejte ho do pořádku. Pravda je, že „Čistý domov je šťastný domov “. Takže místo toho, abyste jen házeli do větru nebo utráceli tisíce na uklízečky a hospodyně, věnujte se čistému domovu na vlastní pěst. Pokud je dům dobře udržovaný, budete pyšní a budete mít radost.

Severský styl bydlení. Zdroj: eranabytek.cz

Zaregistrujte se na hodiny tance

Bez ohledu na to, zda máte obě nohy levé nebo jste dobří tanečníci, zvažte přihlášení na taneční lekce. Jděte sami nebo se svými blízkými přáteli. To, co lidé nejsou schopni vyjádřit slovy, jsou schopni vyjádřit pohyby těla.

I když si myslíte, že jste v tom špatní, pamatujte, že každý je tu jen proto, aby si užil čas, nikdo si z vás nebude dělat legraci nebo vás zesměšňovat.

Jděte na procházku nebo si zaběhejte

Spíše než sedět doma a nedělat nic ve svém volném čase, zvažte možnost vyjít ven na dlouhou procházku nebo si zaběhejte. Pomůže vám to utřídit si vaše myšlenky a také zachovat si zdraví.

Takže místo toho, abyste odložili hodinu v tělocvičně nebo si řekli, že až ZÍTRA půjdete na procházku, udělejte to raději DNES.

Časem si všimnete, že při procházce nebo běhání se budete cítit tak svěží, že se stanou součástí vašeho denního rozvrhu.

Jedním z nejpoučnějších způsobů, jak trávit svůj volný čas, je návštěva známé turistické atrakce ve vašem městě. Dozvíte se hodně informací o místě, kde žijete nebo které rádi navštěvujete.

Běžte na toto malé dobrodružství sami nebo s rodinou či se svými přáteli. Kupte si pár pohlednic na památku nebo je pošlete těm, kteří s vámi nebyli.

Začněte psát blog o tom, co vás baví

V dnešním technologickém věku je na celém světě nespočet lidí, kteří tráví svůj volný čas blogováním. Proč ne, je to zábava. Váš blog by se mohl týkat všeho, co vás zajímá, ať už jde o vaření, sport, filmy, společenské problémy nebo dokonce knihy.

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše zájmy, pokud dobře píšete a děláte svůj blog zajímavým, určitě na svá slova nalákáte hodně lidí. Pokud se do psaní zamilujete, může to změnit kariéru. Může se z vás stát textař.

Přečtěte si knihu

Pokud jste knihomol, pak gratulujeme. Čtení je jedna z nejužitečnějších věcí, které můžete za svůj život udělat. Existuje nespočet způsobů, jak dostat do ruky dobrou knihu. Vydejte se na procházku do nejbližší knihovny, půjčte si knihu od dobrého přítele nebo si kupte e-book.

Dobrá kniha je něco, co vás může přenést z reality do úplně jiného světa.

Najděte si SVŮJ koníček

Ve svém volném čase byste se mohli rozhodnout dělat řadu různých věcí, ať zjistíte, kde leží váš talent nebo zájmy. Nesoustřeďte se pouze na jednu věc, ale zkoušejte jich více, ať to lépe poznáte.

Lidé mají často tendenci zaměňovat své zájmy se svými schopnostmi. Zkoušení nových věcí by vás mohlo opravdu překvapit. Třeba zjistíte, jak jste v něčem velmi dobří.

Začněte hrát deskové hry

Deskové hry mohou být jistotou kvalitně stráveného času plného, napětí, smíchu a vzrušení. Vypněte online hry a svět a vraťte se k deskovým hrám.

Možností je již více, už nežijeme v době, kdy bylo za největší deskovou hru považována hra „Člověče nezlob se“. Svět deskových her se velmi rychle vyvinul. Chcete prozkoumat moderní deskové hry, které vám přichystají chvíle vzrušení, napětí, zavaří mozkové závity a odměnou vám bude vlastní příběh a příjemné chvíli s rodinou nebo přáteli?

Seznam nejlepších deskových her najdete tady.

Zajděte na návštěvu za rodinou

Volný čas strávený s rodinou je ze všeho nejdůležitější. Nejen nejbližší rodinou, ale také prarodiči, tetou, strýcem nebo sestřenicemi. A nemusí to být ani vlastní krev. Umíte si představit, kolik seniorů bez příbuzných žije v domovech důchodců a nikdo za nimi nepřijde.

Tito lidé si přejí společnost nic je nepotěší víc než občasná návštěva někoho „z venku“.

Meditujte

Přežívat v moderním a rychlém světě je opravdu těžké a psychicky náročné. Vyzkoušejte meditaci, překvapí vás pozitivní výsledky.

Lidé, kteří meditují, dokáží přežít pod tlakem lépe než ti, kteří nevědí, co dělat, když se věci vymknou z rukou. Jóga je užitečnou praktikou pro milióny lidí na celém světě.

Mluvte s Bohem

Zapomněli jsme, že je důležité věřit „v něco“. V přírodu, život po smrti nebo samotného Boha.

No a co, zkuste to. Třeba uvidíte, že vám myšlenka na Boha pomůže ve chvílích, kdy vám bude hůře.

Andělíčku, můj strážníčku,
opatruj mi mou dušičku,
opatruj ji ve dne v noci
od škody a od zlé moci.
Duši, tělo opatruj,
andělíčku strážce můj.

Podívejte se na film, který obdržel nadšené recenze

Když máte nějaký volný čas, dovolte si sledovat film nebo seriál, na který jsou dobré recenze. Není nutné, abyste museli jít do kina, sledujte z pohodlí vašeho domova.

Sledování filmů nemusí být jen hloupý způsob, jak trávit svůj volný čas. Jen pečlivě vybírejte.

Já, ač nerada, propadla jsem seriálu Aféra.

Golden Globes

 • 2016 –  vítězství: Maura Tierney (Nejlepší herečka ve vedlejší roli v seriálu nebo TV filmu)
 • 2015 – vítězství: Nejlepší televizní seriál – drama
 • 2015 – vítězství: Ruth Wilson (Nejlepší herečka v seriálu – drama)
 • 2015 – nominace: Dominic West (Nejlepší herec v seriálu – drama)

Jděte na koncert

Máte oblíbenou kapelu? Jeďte na koncert a radujte se. Tancujte a užívejte si. Energie na živých vystoupeních je nezaměnitelná, takovou atmosféru doma nepřipravíte. Zamilujte si některé kapely, věřte mi, že budete mít pocit, že jste pořád mladí.

Nechte se rozmazlit

Jděte na nehty, kupte si oblečení, nechte se ostříhat a vyžehlit vlasy. Kupte si boty nebo si je nechte vyčistit.

Když vypadáte dobře, můžete se cítit dobře. Ale dámy, není to o tuně make-upu.

Nejlepší způsoby, co udělat s volným časem?

V tomto rušném životě je trochu volného času jako požehnání. Když máte najednou trochu volného času, dokážete ho trávit produktivně?

Obecnou ideologií lidí, kteří touží po šťastném životě, je zůstat zdravý. Aby byl váš život ještě krásnější, najděte si koníček nebo dělejte věci, které vám připadají hodnotné. Pokud to budete mít na paměti, váš život se stane šťastnějším a příjemnějším.

Zde je několik produktivních věcí, které můžete dělat ve svém volném čase.

 1. Textařina / copywriting – jak tomu chcete říkat
 2. Stavba nebo rekonstrukce domu
 3. Vaření
 4. Psaní poezie
 5. Genealogie – zkoumání vztahů mezi jedinci
 6. Blogování
 7. Vzdělávání se
 8. Šití
 9. Výroba šperků
 10. Procházky, běhání a pohyb obecně
 11. Fotografování
 12. Hraní na kytaru
 13. Práce na zahradě
 14. Hraní karet
 15. Pozorování ptáků
 16. Malování
 17. Rybaření
 18. Šachy
 19. Rozlouskávání hádanek
 20. Origami
 21. Kódování a programování
 22. Recyklace čehokoliv
 23. Tancování
 24. Pískání
 25. Zpívání

Co udělat pro rozvoj osobnosti

Nejlepší způsob, jak využít svůj volný čas, je strávit jej se svými přáteli a rodinou. Ale pokud jen pár minut, pak zkuste udělat něco rychlého, ale opravdu produktivního.

 1. Přečtěte si odborný článek nebo události
 2. Odbavte několik e-mailů. Vymažte, odpovězte nebo delegujte
 3. Zavolejte, kam musíte
 4. Aktualizujte si soubor s finančním plánem
 5. Pište si na papír, jaké máte plány. Krátkodobé, dlouhodobé. Aktualizujte
 6. Ukliďte si stůl
 7. Jděte na procházku
 8. Zacvičte si
 9. Napište pár řádků na svůj blog
 10. Přečtěte kapitolu z knížky a udělejte si poznámky
 11. Naplánujte si výlet

Co udělat snadného ve svém osobním volnu

 1. Zaplaťte poplatky
 2. Dejte vyprat prádlo nebo ho pověste
 3. Umyjte nádobí nebo ho naládujte do myčky
 4. Připravte večeři
 5. Zameťte dům nebo před domem
 6. Utřete prach v domě
 7. Vyplejte zahradu
 8. Poslechněte si zajímavý podcast (např. o podnikání a marketingu)
 9. Napište starému příteli
 10. Vyndejte ze skříně vše, co už do ní nepatří
 11. Učte se cizí jazyk
 12. Něco dobrého upečte nebo uvařte
 13. Poděkujte někomu
 14. Připravte seznam úkolů
 15. Napište závěť

Co dělají úspěšní lidé se svým volným časem?

Lidé se stávají úspěšnými nejen díky svým jedinečným vlastnostem, skvělým strategiím v práci a kvalitnímu spánku. Samozřejmě také díky svým způsobům a metodám produktivního trávení času. Rovněž neprodlužují svou pracovní dobu (pouze v případě potřeby) nebo nepracují všech 5 dní v týdnu.

Využijte svůj volný čas pro produktivní činnosti. Ale takové, která vás baví, rozvíjí vás i váš život kupředu. Udržujte čisté prostředí, pevné vztahy a schraňujte vzpomínky a organizujte. Pomůže vám to vyvarovat se stresu.

Pomohl vám článek?

Podobné články

Chcete nechat komentář?