Co udělat na 28. října 2019?

28. říjen se blíží. Co přesně znamená si můžete přečíst v článku 28. října – Den vzniku Československa. Někdo ho slaví, někdo ne. Jedná se o významný den, proto ho neprošvihněte, prostudujte, co je možné udělat ve vašem okolí právě 28. října 2019.

Praha: Akce v Praze 28. října 2019

Na Den vzniku samostatného Československého státu se veřejnosti otevírají jindy nepřístupná místa. Využijte příležitosti a navštivte Ministerstvo obchodu a průmyslu, Rezidenci primátora hl. m. Prahy, Škodovy salonky ve Škodově paláci, Obecní dům, Kramářovu vilu, Senát či Parlament ČR.

Praha: Akce v Praze 28. října 2019
Praha: Akce v Praze 28. října 2019

Na skok do Senátu Parlamentu České republiky

Do Senátu Parlamentu České republiky se zdarma můžete podívat nejenom každý víkend od dubna do října, ale také při zvláštních příležitostech. Ta nejbližší nastane právě 28. října, kdy má Senát Den otevřených dveří a od 9:00 do 16:00 hodin nabízí prohlídky Valdštejnského a Kolovratského paláce, otevřené bude také informační centrum, výstavní síň a Trčkovská galerie.

Prohlídka Poslanecké sněmovny České republiky

Každý rok 28. října pořádá Den otevřených dveří Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky. Od 9:00 do 16:00 hodin si prohlédnete hlavní zasedací sál, jednací místnosti výborů a další prostory ve Smiřickém, Šternberském a Thunovském paláci v Praze na Malé Straně.

Den otevřených dveří v Obecním domě

Obecní dům zřejmě znáte jako jeden ze skvostů pražské secese. Výročí vzniku samostatného československého státu připomíná Obecní dům Dnem otevřených dveří.

Ministerstvo průmyslu a obchodu

U příležitosti 101. výročí vzniku Československa pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu v pondělí 28. října 2019 od 9:00 do 16:00 hodin Den otevřených dveří ve svém sídle, historické budově Na Františku..

Den otevřených dveří v budově Ministerstva zemědělství

Také Ministerstvo zemědělství zve na Den otevřených dveří. Zpřístupněná bude budova a nejkrásnější místnosti ministerstva, pracovna ministra a zasedací sály, a to od 10:00 do 15:30 hodin.

Rezidence primátora hl. m. Prahy

Přijďte nahlédnout do prostor, které jsou dnes využívány především k přijímání vzácných hostů Prahy. Spolu s vámi budou rezidencí procházet i průvodci, kteří vaši prohlídku obohatí o zajímavý výklad. Na Den otevřených dveří jsou připraveny skupinové prohlídky 1. patra rezidence, kde jsou reprezentační prostory – velký sál, jídelna, několik salonků a malá zimní zahrada.

Den otevřených dveří Magistrátu hl. m. Prahy

V Nové radnici Prahy 1 bude 28. 10. otevřen s volným přístupem Velký jednací sál v 1. patře, ve kterém zasedají pražští zastupitelé, konají se zde semináře, konference i slavnostní události jako například promoce.

Škodovy salonky ve Škodově paláci

Ve Škodově paláci v Jungmannově ulici se mimořádně otevřou tzv. Škodovy salonky v 1. patře. Otevřeno tu bude od 9:00 do 18:00 hodin.

Den otevřených dveří Ministerstva práce a sociálních věcí

Historicky druhý Den otevřených dveří Ministerstva práce a sociálních věcí se letos uskuteční 28. října 2019 od 9:30 do 14:30 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky historické budovy a výstavu obrázků dětí s názvem „Senioři očima dětí“.

Kramářova vila

V pondělí 28. října máte možnost spatřit interiéry Kramářovy vily. Budova o rozloze 700 m2 měla po své dostavbě celkem 56 místností – soukromé ložnice, pracovny, několik jídelen, salonů, hal, hostinských pokojů a kulečníkový sál. Hospodářské zázemí domu tvořilo osm sklepů, vlastní sklad benzínužehlírna a odsávač prachu.

Národní technické muzeum za 50 korun

Národní technické muzeum láká ve státní svátek 28. října 2019 na zlevněný vstup pro všechny pouze za 50 Kč. Otevřeno je zde od 10 do 18 hodin.

Ostrava: Co udělat v Ostravě a okolí na 28. října 2019?

Na koloběžce Porubou 2019

Tradiční závody Koloběžka Poruba 2019 bude v pondělí 28. října hostit porubská Hlavní třída. Začátek akce je v 9.45 hodin. Pořadatelé připravili zajímavý doprovodný program pro děti i pro dospělé. A také originální účastnické dárky pro všechny. Koloběžka Poruba 2019 bude nově rozšířena také o kategorii mužů a žen +45 let (a starší).

Den otevřených dveří ostravské Nové radnice

Prostory ostravské Nové radnice na Prokešově náměstí se v pondělí 28. října otevřou zájemcům. Kromě tradičních prohlídek reprezentačních prostor radnice s výkladem průvodce a vyhlídek z radniční věže zdarma bude v doprovodném programu na Prokešově náměstí zohledněno téma 30. výročí sametové revoluce, čímž se Den otevřených dveří připojí k akcím, které město Ostrava prezentuje pod souhrnným názvem SametOVA!!!

Pásmo scének, skečů a vyprávění v podání známých ostravských herců doplní hudební vystoupení připomínající události listopadu 89. Veřejnost se může připojit k vytvoření vzpomínkové atmosféry zapálením svíček a jejich položením na určené místo tak vytvořit  hořící srdce přímo na Prokešově náměstí.

Výstup na věž farního kostela v Bruntále

Podruhé během krátké doby se opět mohou zájemci vydat na věž farního kostela v Bruntále. Po měsíci je to opět na státní svátek, nyní v pondělí 28. října. Akci pořádá město Bruntál v rámci osmého ročníku akce Noc, den a měsíc věží a rozhleden ČR aneb stoupá celá rodina. Vstup na věž kostela Nanebevzetí Panny Marie na Žižkově náměstí v Bruntále je od 14 do 17 hodin, vstup je zdarma.

Plzeň: Co udělat 28. října 2019 v Plzni?

Plzeňské oslavy

I letos se v Plzni chystají velké oslavy výročí vzniku republiky. V pondělí 28. října se místním i turistům otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma anebo za symbolickou cenu 28 korun. Celodenní program nabídne komentované prohlídky, exkurze, návštěvy zahrad, okružní jízdy historickými vozy městské dopravy, festival pouličního jídla DEPO Street Food Market i sportovní aktivity.

Podvečer pak bude patřit průvodu světel, který se vydá z Masarykova náměstí do centra města a vyvrcholí ohňostrojem v barvách trikolory.

Tábor a okolí: Jak se slaví 28. říjen v Táboře?

Den republiky v Táboře

Oslava výročí vzniku samostatného československého státu. Akci hostí Střelnice. Akce proběhne od 13:00 do 18:00. Uvidíte prezentaci táborských sdružení, spolků a institucí, divadelní, hudební a taneční představení.

Oslavy 28. října v Milevském kině

Město Milevsko (kousek od Tábora) vás srdečně zve na Slavnostní večer u příležitosti 101. výročí vzniku Československé republiky. Přijďte do Milevského kina, 28.10.2019 od 19:00 hod. Vstup je zdarma.

Z programu: projev starosty, udílení pamětních medailí, kapela Jazzíka.

Zdroje

Pomohl vám článek?

Podobné články

Chcete nechat komentář?